Névnapok: Cecília, Áprilka, Cecilla, Célia, Cicelle, Cilla, Csilla, Filemon, Seila, Sejla, Zéta
Linkek a témában:
A magyar közoktatás napja
A Pedagógusok Szakszervezete kezdeményezése alapján tehát 1991-ben november 22-t a Magyar Közoktatás Napjának nyilvánították.
1877 - Ady Endre
Ady Endre, teljes nevén: diósadi Ady András Endre[2] (Érmindszent, 1877. november 22. – Budapest, Terézváros, 1919. január 27) a huszadik század egyik legjelentősebb magyar költője. A magyar politikai újságírás egyik legnagyobb alakja. A műveltségről, irodalomról írt cikkei a fejlődést és a haladást sürgetik. Költészetének témái az emberi lét minden jelentős területére kiterjednek. Hazafi és forradalmár, példamutató magyar és európai. A szerelemről vagy a szülőföldjéről írt versei éppoly lényeges kifejezései az emberi létnek, mint a szabadság, az egyenlőség, a hit vagy a mulandóság kérdéseiről írott költeményei.
1881 - Révay József
Révay József gazdag munkássága – saját megfogalmazása szerint – a tudomány és a művészet kézfogása. Az ókortudomány fáradhatatlan művelője volt, főként az ezüstkori és az ókeresztény latin irodalom és kultúra kérdéseivel foglalkozott, de középgörög kutatásai is jelentősek (1881. november 22 - 1970. február 19)
1929 - Görgey Gábor
Görgey Gábor drámáinak műfaji elődjeként a szatírát és a komédiát, meghatározó formai elemeiként pedig a groteszket és az abszurdot jelölhetjük meg; a színpadi dialógusok groteszk szituációkra épülnek. Görgey – ha szükséges – alapos filológiai felkészültségről tesz tanúbizonyságot, pontosan kiszámítja a hatáskeltő elemek helyét. (1929. november 22)
1967 - Alföldi Róbert
Alföldi Róbert (Kalocsa, 1967. november 22.) Jászai Mari-díjas magyar színész, műsorvezető, rendező, 2008 és 2013 között a Nemzeti Színház igazgatója. Művészetét több állami és szakmai elismeréssel is díjazták.